Odpočinkové zařízení s infotabulí, k.ú. Olšany

ALTÁN

Jedná se o typ odpočinkové stavby skládající se z kompletu dvou lavic se stolem, která byla zastřešena jednoduchou stříškou, chránící před sluncem a deštěm. Lavice byla zhotovená ze smrkového dřeva. Dřevo bylo impregnováno základním fungicidním ochranným nátěrem proti plísni a dřevokazným houbám. Povrch altánu bude ošetřen Profi – olejovou lazurou. Základem altánu byly dvě dřevěné kulatiny o průměru cca 30 cm uchycené na kovové kotvě, která bude zakotvená do betonové patky. K dřevěné kulatině budou přichyceny dvě lavice a stůl tvořící jeden prvek. Stříška nad lavicemi je provedena z palubek a jako krytina byl použit kanadský šindel. Rozměry altánu: délka – 2,2 m, šířka – 2 m, výška – 2,05 m. Zastavěná plocha celkem: 4,4 m2.

INFOTABULE

Informační cedule z plastu, složená z tzv. „dvojcedule“ o rozměrech min. 2 x (1 x 0,8) m a tl. 0,5 mm,  zastřešena jednoduchou stříškou a v dolní části pod cedulí je jednoduchá lavička. Stříška nad cedulí je provedena z palubek a jako krytina byl použit kanadský šindel. Tento komplet byl přichycen ke dřevěným kulatinám o průměru cca 30 cm uchycených na kovových kotvách, které byly zakotvené do betonové patky.

STOJAN NA KOLA

Z dubové kulatiny byl vytvořen stojan na jízdní kola ve tvaru ještěrky (např. dle přiloženého fota jiného tvaru).  Do hřbetu „ještěrky“ je vyříznuto pět otvorů pro umístění předního kola o šířce 5-6 cm. Délka „ještěrky“ 3 m. Stojan byl ukotven ocelovou kotvou v min. délce 0,5 m do betonových patek.

DESKOVÁ HRA TWISTER

Z dubového materiálu byla vytvořena deska o rozměrech 180 x 180 cm, tloušťky min. 15 cm. Na kresbu hrací desky byly použity barvy na dřevo používané k nátěru dětských hřišť a současně odolné proti otěru. Deska byla uchycena na kovové kotvě, které bude zakotvená do betonové patky.

Lokalita: k.ú. Olšany, okres: Vyškov, Jihomoravský kraj
Vodní tok: LP Habrovanského potoka v km 5,6
Cena stavby: 72 500,- Kč
Realizace: 2015
Fotografie
Mapka